«Єрємєєвці» вдруге підняли ціни на дизель для залізниці – тепер вони на 21% дорожче від тендеру

Компанія «Вог Аеро Джет», яка була визнана переможцем останнього тендера на поставку дизпалива «Укрзалізниці», в черговий раз за домовленістю з залізничниками підвищила вартість ресурсу. Таким чином, вона виросла вже на 21% в порівнянні з ціною, запропонованою під час тендеру, і перевищила актуальні ринкові ціни.

Про це свідчить лист філії «Центру забезпечення виробництва» (ЦЗВ) на адресу однієї з залізниць про постачання палива, копією якої володіє OilNews.

Поставка 2 тис. тонн палива, затверджена 29 березня, буде проводитися за ціною 16 850 грн/т.

Ця ціна вже на 21% вище від 13 959 грн./т, з якими «Вог» виграв тендер у лютому. Тоді заявка була дешевшою від ринкових цін, однак вона дозволила фірмі з групи покійного нардепа Ігоря Єрємєєва виграти тендер загальною вартістю 1,40 млрд грн.

Нинішнє підняття ціни вже друге після тендеру. Спочатку «Вог» підняв ціну дизпалива до 15 230 грн/т., а тепер до 16 850 грн/т. І це вже набагато дорожче ніж у конкурентів, які на тендері пропонували нормальні ринкові ціни на паливо, однак програли підряд через занижену вартість тендерної заявки «Вогу».

За даними цінового моніторингу «Консалтингової групи «А-95», тепер ціна «вогівського» дизелю для залізниці перевищила ринкову.

Так, 31 березня 2016 р ринкова вартість дизпалива становила 16 620 грн / т.

У свою чергу в коментарі OilNews «ЦЗВ» заявив, що коригування ціни протягом дії договору, укладеного з нафтотрейдером WOG, знаходиться в правовій площині.

Більш того, там стверджують, що переглянута ціна ДП залишається на 15% нижче ринкової.

Минулого року тендерне законодавство було змінено таким чином, аби «Укрзалізниця» могла проводити крупні закупівлі палива відразу враховуючи світові коливання та курс долара. Однак наприкінці минулого року через скарги маловідомих фірм до Антимонопольного комітету «Укрзалізниця» прибрала з конкурсної документації формульне ціноутворення палива та прив’язку ціни до котирувань Platts (визнане у всьому світі джерело інформації про ціни на енергоресурси) та валютного курсу.

Тепер закупівельна ціна дизпалива для залізниці як і у попередні роки залежить знову від довідок «Держзовнішінформу» про цінову кон’юнктуру, які постачальник самотужки отримує у цього підприємства і подає залізниці на доказ зміни ринкової ціни товару. Така норма діяла останні роки і весь цей час фірми з групи покійного нардепа Ігоря Єрємєєва отримували найбільші підряди залізниці.

У 2015 році компанія «ОККО» намагались порушити монополію «єрємєєвців», вигравши тендер залізничників на поставку палива по цінам, прив’язаним до світових котирувань та валютного курсу. Однак вже через кілька днів після відхилення заявки «Вогу» на користь ОККО стало відомо про критичну ситуацію із дизпаливом від Єрємєєва – у залізничників залишились мізерні запаси і вони домовились про продовження поставок «ВОГу». А поставки від ОККО згодом були заблоковані у судах фірмою «Дайджест груп» – дилером «ВОГу».
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
"Укроборонпром" и китайцы хотят получить совместный контроль над заводом "Мотор Сич""Укроборонпром" и китайцы хотят получить совместный контроль над заводом "Мотор Сич"
Суд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларовСуд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларов
В бывшем Доме профсоюзов откроется коворкинг Spaces: 9 этажей и 600 рабочих местВ бывшем Доме профсоюзов откроется коворкинг Spaces: 9 этажей и 600 рабочих мест
Польский венчурный фонд bValue будет инвестировать в украинские стартапы. От 100 000 евро на ранних стадиях
Экспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тоннЭкспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тонн
Блок рекламы


Похожие новости

Супруги Безос официально развелись. Жена основателя Amazon — теперь 22-й богатейший человек мира
В Днепре заказали Telegram-бота за 4 млн. Теперь компанию-исполнителя подозревают в коррупцииВ Днепре заказали Telegram-бота за 4 млн. Теперь компанию-исполнителя подозревают в коррупции
Безосы развелись. Маккензи теперь третья среди богатейших женщин в мире
В Москве загорелся нефтеперерабатывающий заводВ Москве загорелся нефтеперерабатывающий завод
В Кривом Роге владельцы АЗС организовали подпольный нефтеперерабатывающий заводВ Кривом Роге владельцы АЗС организовали подпольный нефтеперерабатывающий завод
К тендеру по строительству метро на Виноградарь допустили две компанииК тендеру по строительству метро на Виноградарь допустили две компании
Заработок семьи в $117 000 в Сан-Франциско теперь считается «низким» доходом
«Енергоатом» за 1,4 мільйона євро оцінить можливість переробки ядерних відходів у Франції
НАБУ підозрює фірму дружини чиновника Черкаської ОДА у завищенні ціни за колектор на 63 мільйони
ЄДАПС продав Мінюсту нових бланків на 169 мільйонів удвічі дорожче від старих
Последние новости

Подгружаем последние новости