NASA шукає партнерів для розробки екологічних авіалайнерів

NASA готове фінансувати проектування, будівництво, випробування в рамках нової програми розробки авіалайнерів з низьким рівнем викидів вуглекислого газу, інформує ZN.ua.

NASA шукає партнерів для розробки екологічних авіалайнерів

NASA планує забезпечити конкурентоспроможність США у галузі розробки комерційних вузькофюзеляжних екологічних літаків, на які спостерігається високий попит.

Як заявив заступник керівника космічних досліджень NASA Боб Пірс, найближчими роками глобальна повітряна мобільність зростатиме, і вузькофюзеляжні літаки продовжуватимуть перевозити більшу частину пасажиропотоку.

Ці зусилля є частиною кліматичного плану дій Білого дому щодо американської авіації. Згідно з ним, викиди авіації мають стати вуглецево-нейтральними до 2050 року. Щоб досягти цієї мети, NASA планує підготувати зразки таких літаків до кінця десятиліття. Потім ними будуть створені літаки нового покоління, які з'являться у 2030-х роках.

На початку 2023 року NASA планує вибрати принаймні одного галузевого партнера, надавши йому фінансування та доступ до об'єктів NASA в Центрі льотних досліджень Армстронга в Едвардсі, Каліфорнія.

Ще один напрямок знизити вплив на клімат гігантської кількості літаків, що спалюють мільйони тонн викопного палива, — перевести їх на екологічне паливо, яке виробляється з харчових відходів (SAF). Цим займається ряд стартапів у всьому світі, у тому числі Alder Fuels.

За даними ATAG, об'єднання компаній та організацій авіатранспортної галузі, у 2019 році у всьому світі літаки відповідали за викиди 915 млн тонн вуглекислого газу.


Юлія Мельничук, ZN.ua

Интересные новости
Ціни на вживані автомобілі в Україні знижуватимутьсяЦіни на вживані автомобілі в Україні знижуватимуться
Українські дипломати влаштували ДТП у центрі Відня. МЗС обіцяє покарати винних після розслідуванняУкраїнські дипломати влаштували ДТП у центрі Відня. МЗС обіцяє покарати винних після розслідування
В Україні різко збільшився продаж електромобілівВ Україні різко збільшився продаж електромобілів
У Києві суд скасував тарифи на паркуванняУ Києві суд скасував тарифи на паркування
Український умілець створив плаваючий трактор для риболовлі: відео диво-винаходуУкраїнський умілець створив плаваючий трактор для риболовлі: відео диво-винаходу
Блок рекламы


Похожие новости

У Львові помітили позашляхові маршрутки української розробки
В NASA представили первый электрический самолет
NASA вскоре начнёт испытания полностью электрического самолёта X-plane
NASA проведёт тестирование «тихого» сверхзвукового самолёта с использованием 48-км массива микрофонов
NASA протестировало систему переднего обзора сверхзвукового самолета
«Тихий» сверхзвуковой самолет NASA получил новое название
Uber расширяет сотрудничество с NASA в проекте «летальных такси»
Uber привлек NASA к созданию летающего такси (ВИДЕО)
В NASA показали первый марсианский внедорожник (ВИДЕО)
Сооснователь Google Сергей Брин строит гигантский дирижабль в ангарах NASA
Последние новости

Подгружаем последние новости