Європа переходить на зарядки USB-C для смартфонов

З кінця 2024 року в Євросоюзі нові смартфони, планшети, камери, навушники, електронні книги, які з'являться у продажу, повинні мати зарядний порт USB-C. Це означає, що мешканці Старого Континенту зможуть використовувати один зарядний пристрій для всіх смартфонів, планшетів та інших гаджетів.

Одна зарядка на всі пристрої: Європа переходить на стандарт USB-C

Європейський парламент цього тижня схвалив закон, який передбачає один зарядний кабель для всіх мобільних пристроїв. Виняток зробили для дуже маленьких гаджетів, у які USB-C неможливо розмістити. Для яких саме? Наприклад, для смарт-годинників.

Навесні 2026 року порт стандарту USB-C стане обов'язковим і для нових ноутбуків, які будуть продаватися в країнах Євросоюзу.

Щоправда, остаточне слово у цьому питанні належить країнам, які входять до Євросоюзу (нагадаємо, таких країн 27). Парламенти цих держав мають також затвердити це нововведення, і лише після цього воно стане офіційним для виконання. Але ніхто не сумнівається, що країни ЄС схвалять цей закон.

Одна зарядка на всі пристрої: Європа переходить на стандарт USB-C

Потрібно відзначити, що правила використання одного зарядного пристрою для портативних електронних гаджетів малого та середнього розміру розроблялися в Європі 10 років. Очікується, що це позитивно вплине на екологію. До того ж, споживачам не доведеться платити гроші за різні зарядні пристрої і можна буде купити гаджет без зарядного адаптера. Тобто вони заощаджуватимуть гроші.

Корпорація Apple, яка використовує роз'єм Lighting у своїх iPhone та інших пристроях, активно виступала проти цього нововведення. Тепер американській корпорації доведеться відмовитись від Lighting на користь USB-C.

Нагадаємо, раніше експерти назвали найнебезпечніші зарядки для смартфонів.


Максимов Віталій, Тудей

Последние новости

Подгружаем последние новости