Вчені оцінили ймовірність вимирання людства через розвиток ШІ

Ризики "повстання" штучного інтелекту проти людства на даний момент не такі страшні, як, наприклад, використання ШІ з метою підриву демократії, вважають вчені.

Вчені оцінили ймовірність вимирання людства через розвиток ШІ
© unsplash.com/johnmcclane

Імовірність вимирання людства внаслідок розвитку штучного інтелекту (ШІ) становить близько 5 відсотків, вважають вчені, передає New Scientist з посиланням на "наймасштабніше" опитування дослідників у цій сфері.

Негативний прогноз про 5% дали 58 відсотків учених у сфері ШІ із опитаних 2700.

Очікується, що протягом наступного десятиліття системи штучного інтелекту з ймовірністю понад 50 відсотків зможуть успішно впоратися з більшістю поставлених завдань, включно з написанням нових пісень, які не відрізняються від робіт, наприклад, Тейлор Свіфт, або створення з нуля цілого сайту з обробки платежів.

Імовірність створення штучного інтелекту, здатного перевершити людину у вирішенні будь-якого завдання, оцінюється у 50 відсотків до 2047 року, а ймовірність того, що всі людські робочі місця стануть повністю автоматизованими – у 50 відсотків до 2116 року. Це на 13 та 48 років раніше, ніж вчені припускали рік тому.

Водночас понад 70% дослідників попереджають не тільки про ризик знищення людства або позбавлення його роботи, а й про поширення діпфейків, маніпулювання громадською думкою, створення надпотужної зброї, авторитарний контроль над населенням, погіршення економічної нерівності тощо. Злочинці можуть використовувати ШІ для поширення дезінформації щодо зміни клімату або підриву демократії.

"У нас уже є технологія, тут і зараз, яка може серйозно підірвати демократію [США]. Подивимося, що станеться на виборах 2024 року", – каже Еміль Торрес із Західного резервного університету Кейза в Огайо.

При цьому, на його думку, високі очікування щодо ШІ можуть і не виправдатися.

"Багато з цих проривів є досить непередбачуваними. І цілком можливо, що галузь ШІ переживе ще одну зиму", – каже він, маючи на увазі згасання фінансування та корпоративного інтересу до ШІ у 1970-80-ті роки.


Анастасія Дейна, ZN.ua

Интересные новости
Незавершенная версия Windows 7 работает лучше Vista
Программист открыл заблокированные возможности Windows 7
Quick Slide Show 2.32: создание flash-презентаций
Покупатели гоняются за старыми компьютерами ради Windows XP
Визуализатор V-Ray 1.5 Service Pack 2 с поддержкой 3ds Max 2009
Блок рекламы


Похожие новости

Розвиток ШІ може призвести до кінця людського домінування – ХараріРозвиток ШІ може призвести до кінця людського домінування – Харарі
Гендиректор OpenAI «побоюється» ChatGPT і впевнений, що через даний ШІ зникне низка професійГендиректор OpenAI «побоюється» ChatGPT і впевнений, що через даний ШІ зникне низка професій
Apple заплатила рекордные $100 тыс. студенту, который нашёл способ взломать Mac через браузерApple заплатила рекордные $100 тыс. студенту, который нашёл способ взломать Mac через браузер
Взлом года: на зачистку заражённых через SolarWinds организацией у США уйдут месяцы
Программы Adobe официально не поддерживают эмуляцию через Rosetta 2, но не всё так плохо
Через сайт украинского разработчика бухгалтерского ПО распространяли троян ZeuS
Хакеры могут незаметно получать доступ ко всем данным на macOS через Safari
Хакерская атака на Украину осуществлялась через программу M.E.doc
Проект GNOME принимает изменения по новой простой схеме: через Builder с использованием Flatpak
Во Франции обеспокоились уровнем сбора информации через Windows 10
Последние новости

Подгружаем последние новости