США та Україна планують побудувати малий модульний реактор

Поки РФ намагається нищити нашу інфраструктуру, Україна планує побудову інноваційної енергетичної системи, інформує ZN.ua.

США та Україна планують побудувати малий модульний реактор
© МАГАТЕ

США та Україна планують побудувати малий модульний реактор (ММР). Про це повідомила посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова.

«Поки російські варвари ведуть несправедливу війну проти нас і намагаються нищити нашу цивільну інфраструктуру, Україна не тільки працює над захистом та швидким ремонтом/заміною знищеного, але й вже зараз планує побудову інноваційної енергетичної системи», - заявила Маркарова.

За її словами, в межах 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27) спеціальний представник президента США з питань клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко повідомили про започаткування пілотного проекту з будівництва в Україні малого модульного реактора (ММР).

Зазначається, що партнерами-учасниками проекту стануть міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК «Енергоатом», РНБО України та Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки. Крім того, до проекту приєднаються приватні компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T та Starfire Energy.

Також Керрі заявив про започаткування нової ініціативи «Проект Фенікс», що спрямована на прискорення переведення вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на ММР.


Анастасія Гурін, ZN.ua

Интересные новости
Коли на Землі очікуються магнітні бурі: прогноз до кінця травняКоли на Землі очікуються магнітні бурі: прогноз до кінця травня
Блок рекламы


Похожие новости

NASA та JAXA планують відправити до космосу дерев'яний супутникNASA та JAXA планують відправити до космосу дерев'яний супутник
Настоящая революция в энергетике: термоядерный реактор впервые добыл больше энергии, чем затратил
США хотят запустить на Луне атомный реактор для обеспечения энергией обитаемой базы
За 15 лет Китай построит 150 новых атомных реакторов
Китай разработал потенциально эффективный термоядерный реактор — «искусственное солнце» на Земле может вспыхнуть через 10 лет
Термоядерный реактор помогает создавать тепловые экраны для миссий на Венеру, Юпитер и другие планеты
Американцы обещают создать доступный коммерческий термоядерный реактор к 2030 году
Школьник из США собрал термоядерный реактор в домашних условиях
Создан рабочий проект реактора термоядерного синтеза
В Европе началась сборка мощнейшего термоядерного реактора
Последние новости

Подгружаем последние новости