Естонський застосунок mRiik базуватиметься на українській "Дії" — Федоров

Цифровізація держпослуг шириться світом.

Естонський застосунок mRiik базуватиметься на українській
© Михайло Федоров/Telegram

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляє, що Естонія, яка вважається однією з найрозвиненіших країн у сфері цифровізації, перейматиме досвід українського застосунку «Дія» для створення свого додатку під назвою mRiik. Раніше бажання використати українські технології для створення свого аналогу виказували Сполучені Штати Америки.

"Вперше потрапив до Естонії у 2019 році. Тоді ще у статусі радника Президента Володимира Зеленського. Вивчав досвід цифровізації. Багато чому дивувався, нотував, щоб потім впровадити в Україні. Це надихнуло. За більш ніж три роки команда Мінцифри переформатувала процеси у сфері держпослуг. Кожен громадянин у кілька кліків може отримати найпопулярніші сервіси. Без черг, збору папірців та іншої бюрократії. Продовжуємо будувати цифрову державу", — зазначив очільник Мінцифри

За словами Федорова, тепер уже український досвід надихає Естонію та інші країни: "Поділилися з естонськими колегами кодом та UX/UI дизайном нашого застосунку. У лютому mRiik запускається для тестувальників. Повноцінний запуск планується на середину 2023 року".

"Кейс з естонським застосунком важливий, тому що перший. Тому що Естонія. Тому що друзі. Тому що за діджиталізацією майбутнє", — додав він.


Михайло Яровенко, ZN.ua

Последние новости

Подгружаем последние новости