Від Кернеса вимагають ліквідувати комунальну монополію на домофони

Прокуратура не змогла оскаржити договір про обслуговування домофонів КСП «Харківгорліфт». Про це свідчить постанова Харківського апеляційного господарського суду від 14 травня.

За постановою суду провадження у справі припинено з тої причини, що такий спір не може розглядатися в господарських судах.

У суді прокуратура вимагала визнати недійсним договір про обслуговування пристроїв замково-переговорного зв’язку Харкова від 28.12.2013, укладений між Комунальним спеціалізованим підприємством «Харківгорліфт» і власниками (наймачами) квартир, нежитлових приміщень у будинків комунальної власності.

У 2013 році Харківська міська рада своїм рішенням затвердила порядок встановлення та утримання пристроїв замково-переговорного зв’язку. На підставі цього рішення виконавцем послуг стало КСП «Харківгорліфт». Крім того, мерія розпорядилася включити у комунальну власність домофони багатоквартирних будинків.

Вищезгадане рішення міськради дозволило КП монополізувати ринок обслуговування домофонів, потіснивши з нього приватні фірми, які займалися встановленням та обслуговуванням цього обладнання.

Водночас дії мерії Харкова оскаржують приватні фірми, які подали позови до суду та звернулися в Антимонопольний комітет.

На даний час приватники виграли вже два позови. У жовтні минулого року Київський апеляційний адмінсуд визнав, що рішення міськради є незаконним. Встановлення і обслуговування домофонів не належить ані до комунальних послуг, ані до послуг з управління будинками. Регулювання встановлення та утримання домофонів не є компетенцією органу місцевого самоврядування.

Суд встановив, що спірним рішенням до комунальної власності як безхазяйне майно включено 7273 блоків виклику домофонів, з яких 1600 належали ТОВ «Домофони України Харків» і ТОВ «Цифрал-Сервіс Плюс» Олексія Безсмертного.

Фактично комунальне підприємства отримувало кошти за обслуговування обладнання, яке вони не встановлювали.

4 березня 2015 року Київський районний суд м. Харкова задовільнив позов 17-ти осіб до КСП «Харківгорліфт» в якому вони вимагали, щоб комунальники припинили включати до квитанцій оплату обслуговування домофонів, адже в них є договір з приватними компаніями.

У Харківській мерії з рішеннями судів не згодні і готуються їх оскаржувати.

«Пройдено дві інстанції судові. У суді апеляційному підтверджено рішення суду першої інстанції, але ми з ним не згодні в частині того, що скасовані рішення сесії Харківської міської ради. У даній ситуації буде подаватися касація. Але це не скасовує дії публічного договору і те, що зараз мешканців обслуговує в будинках комунальної власності спеціалізоване підприємство. У рішеннях судів нічого не сказано про право обслуговування домофонних систем нашим комунальним підприємством «Харківміськліфт», – зазначав директор Департаменту житлового господарства міськради Роман Нехорошков.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Снижение курса гривны оказалось связано с "Укрзализныцей"Снижение курса гривны оказалось связано с "Укрзализныцей"
США и Индия подтвердили строительство 6 американских АЭС на территории ИндииСША и Индия подтвердили строительство 6 американских АЭС на территории Индии
Киев получит из госбюджета 400 млн гривен на Подольский мост и метро на ВиноградарьКиев получит из госбюджета 400 млн гривен на Подольский мост и метро на Виноградарь
Япония выделит Украине грант для перевода НОТУ на HD-вещаниеЯпония выделит Украине грант для перевода НОТУ на HD-вещание
Украина занимает второе место в Европе по залежам газаУкраина занимает второе место в Европе по залежам газа
Блок рекламы


Похожие новости

Підлеглі Кернеса приховали ціни будівництва паркінгу на Римарській за 92 мільйони
АМКУ відкрило справу по змові на тендері між фірмами з оточення депутата Кернеса
Суд повертає у комунальну власність гектар землі на березі Дніпра неподалік від голови СБУСуд повертає у комунальну власність гектар землі на березі Дніпра неподалік від голови СБУ
Заступник Кернеса отримав долю у фірмі, яка займається ринками Харківщини
У Кернеса приховали подробиці сервісу відеонагляду від рідної фірми ЛуценкаУ Кернеса приховали подробиці сервісу відеонагляду від рідної фірми Луценка
Спадкоємниця молочної фірми комунальниці Кернеса подарувала їй квартиру в Харкові
Люди директора «Дошкільного харчування» Кернеса монополізували постачання молока в дитсадки
Дилери «Hikvision» зацементували монополію на вуличні відеокамери для Києва
Мінінфраструктури з подачі АМКУ розбиває монополію екс-замголови митниці на документообіг у морпортах
Рідна фірма Луценка отримає від Кернеса ще 5 мільйонів – тепер за відеонагляд на майдані Конституції
Последние новости

Подгружаем последние новости