АМКУ змусив обленерго повернути на торги фірму Пономарьова, незаконно викинуту за справу СБУ

Адміністративна колегія АМКУ зобов’язала обленерго скасувати рішення про відхилення пропозицій ТОВ «Науково-виробниче підприємство Агрінол» на двох тендерах щодо закупівлі олив і мастил. Про це повідомила уповноважена АМКУ Агія Загребельська.

ПрАТ «Кіровоградобленерго» хоче купити трансформаторної оливи і різних мастил на очікувану суму 7,35 млн грн., а ПрАТ «ЕК «Житомиробленерго» – на 8,14 млн грн.

За поставку мастил для обох енергокомпаній змагалися скаржник «Агрінол» і ТОВ «Базис Основа-50». Їхніми суперниками на житомирському тендері було ТОВ «Авторинок на Кільцевій», а на кіровоградському – ТОВ «Справа техніки» і ТОВ «Торговий дім «Індустріальні мастильні матеріали».

В обох випадках найдешевшу пропозицію «Агрінолу» відхилили. Підставою стало кримінальне провадження СБУ проти «Агрінолу» за хабарництво і державну зраду. У протоколі відхилення обленерго зазначили, що «відомості про Учасника внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення за №22017000000000281».

АМКУ змусив обленерго повернути на торги фірму Пономарьова, незаконно викинуту за справу СБУ

При цьому обленерго посилалося на ст. 17 і 30 закону «Про публічні закупівлі», за якими замовник відхиляє пропозицію, якщо відомості про юридичну особу учасника внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Цей реєстр за адресою corrupt.informjust.ua не видає даних ані про юрособу «Агрінол», ані про його тендерного представника Вячеслава Поліщука.

АМКУ змусив обленерго повернути на торги фірму Пономарьова, незаконно викинуту за справу СБУ

І взагалі, згідно положення про даний реєстр, він містить інформацію виключно про фізичних осіб-правопорушників, яка вноситься туди на підставі вироку суду, а не просто за фактом відкриття кримінального провадження.

АМКУ змусив обленерго повернути на торги фірму Пономарьова, незаконно викинуту за справу СБУ

У свою чергу дані про юридичні особи, які проходять по кримінальним провадженням, вносяться до Єдиного держаного рестру досудових розслідувань.

«Агрінол» оскаржив своє відхилення в АМКУ. Адмінколегія стала на бік скаржника, бо за принципом презумпції невинуватості особа вважається невинною, доки щодо неї немає вироку суду. Обох замовників зобов’язали скасувати рішення про відхилення пропозицій «Агрінолу» і визначення переможцями наступних за ціною учасників. У кіровоградців це була фірма «Індустріальні мастильні матеріали», а в житомирців – «Базис Основа-50».

Роботу «Агрінолу» контролює народний депутат Олександр Пономарьов (раніше Партія регіонів, а нині «Воля народу»). На останніх виборах тодішній директор «Торгового дому «Агрінол» Сергій Валентиров став нардепом від «Блоку Петра Порошенка».

Основним власником «Кіровоградобленерго» та «Житомиробленерго» є група «VS Energy» екс-депутата російської Держдуми Олександра Бабакова та групи авторитетних бізнесменів відомих як «лужниківські».Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
АрселорМиттал Темиртау продолжит работу, несмотря на карантинАрселорМиттал Темиртау продолжит работу, несмотря на карантин
Курс валют в Киеве: 1 апреля 2020 годаКурс валют в Киеве: 1 апреля 2020 года
Китай возобновил работу 98% промпредприятийКитай возобновил работу 98% промпредприятий
Супермаркеты "Сільпо" выделили 100 млн гривен на борьбу с коронавирусомСупермаркеты "Сільпо" выделили 100 млн гривен на борьбу с коронавирусом
Беларусь анонсировала покупку роSSийской нефти по $4 за баррельБеларусь анонсировала покупку роSSийской нефти по $4 за баррель
Блок рекламы


Похожие новости

ГБР расследует незаконное строительства жилого квартала в Пуще-ВодицеГБР расследует незаконное строительства жилого квартала в Пуще-Водице
В Киеве будут судить мошенников, которые подозреваются в незаконном присвоении 5 квартирВ Киеве будут судить мошенников, которые подозреваются в незаконном присвоении 5 квартир
АМКУ заявил, что цены на бензин можно снизить на 3-5 грн/лАМКУ заявил, что цены на бензин можно снизить на 3-5 грн/л
АМКУ открыл дело из-за подорожания медицинских масок в КиевеАМКУ открыл дело из-за подорожания медицинских масок в Киеве
АМКУ поручил Минэкоэнерго защитить критические предприятия от отключения электричестваАМКУ поручил Минэкоэнерго защитить критические предприятия от отключения электричества
АМКУ отреагировал на подорожание продуктов в магазинахАМКУ отреагировал на подорожание продуктов в магазинах
АМКУ зафиксировал резкий рост цен на продуктыАМКУ зафиксировал резкий рост цен на продукты
Фондовые торги в США завершились сильным ростом индексовФондовые торги в США завершились сильным ростом индексов
На столичном рынке изъяли почти 200 кг незаконной рыбы (фото)На столичном рынке изъяли почти 200 кг незаконной рыбы (фото)
Полиция в Переяслав-Хмельницком районе задержали грузовик с незаконно спиленной древесиной (фото)Полиция в Переяслав-Хмельницком районе задержали грузовик с незаконно спиленной древесиной (фото)
Последние новости

Подгружаем последние новости