Знам’янські освітяни замовили у «прокладки» вугілля від виробника, забаненого АМКУ

Відділ освіти, молоді та спорту Знам’янської РДА (Кіровоградська область) 12 лютого за результатами відкритих торгів уклав договір з ТОВ «Вугільна компанія Оріон» про постачання вугілля на суму 4,3 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Згідно з договором, ТОВ «Вугільна компанія Оріон» зобов’язується протягом 2018 року поставити 920 тонн вугілля марок ДГ (13-100) та ГЖП 13-100 (по 460 тонн кожної) для опалення загальноосвітніх закладів Знам’янського району.

Вугілля обох марок замовлено по 4680 грн./т. Це дорожче від цін, за якими ці марки закуповують інші бюджетники.

До прикладу, днями Добровеличківська селищна рада (Кіровоградська обл.) замовила 55 тонн вугілля ДГ 13-100 за ціною 3100 грн/т, тобто на третину дешевше.

Також Часовоярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат (Донецька обл.) у грудні замовила ТОВ «Євроальянс ЛТД» вугілля ГЖП (13-100) по 4290 грн/т.

Єдиним конкурентом переможця на торгах був Іван Щербак з міста Мала Виска Кіровоградської області, чия пропозиція була вищою на 7,4 тис. грн і дорівнювала очікуваній вартості закупівлі. Протягом усього аукціону Щербак не грав на пониження. Крім того, підприємець не завантажив на розгляд тендерного комітету жодного документа.

Зауважимо, Іван Щербак був учасником семи тендерів, і щоразу не подавав жодних документів, через що замовники відхиляли його пропозиції. В усіх семи закупівлях Щербак брав участь разом із ТОВ «Вугільна компанія Оріон», а в двох із них – вони були єдиними конкурентами.

У коментарі для «Наших грошей» Іван Щербак розповів, що участь лише в тих торгах, де є учасником «Оріон» – просто збіг, а з представниками цієї компанії він не знайомий. Документи ж ФОП не подає, оскільки не знає, як це зробити:

– По-перше, я тільки вчуся займатися цими тендерами, так що можу робити помилки. Не знаю як так співпадає, що я беру участь в торгах, де є “Оріон”, – на дане питання я вам нічим не зможу допомогти. Я хочу в подальшому нормально займатися тендерами і поки що, просто-напросто, вчуся, розумієте? Я самоучка. Мені ніхто нічого не розказує, ніхто нічого не підказує. Скажімо так, “методом народного втика”. Я, в основному, стараюсь спостерігати як воно там відбувається, щоб, якщо буде там який тендер проходити, щоб я уже знав, що там треба класти, які документи. Я все пізнаю сам, ніколи цим не займався і для мене це нове , – розповів Іван Щербак.

Одноосібним власником ТОВ «Вугільна компанія Оріон» зі статутним капіталом 300 тис. грн є Юрій Коваленко з Кропивницького. Він же є керівником та володіє часткою ТОВ «Вугільна компанія Центр» (5%). Решта, 95% «Вугільної компанії Центр» належить мешканці Макіївки Донецької області Ользі Майданік. Ця компанія відома постачанням коштовного вугілля освітянам Малої Виски в 2016 році та потрапила до рейтингу підприємств, які восени 2015 року постачали антрацит за найвищими цінами.

«Вугільна компанія Оріон» у тендерній документації вказала виробником вугілля ТОВ «Макреалгрупп» уродженки Макіївки Олени Курепіної, екс-помічниці на громадських засадах колишнього народного депутата Олександра Риженкова («Партія регіонів»). Керівником «Макреалгруппу» є син згаданого Юрія Коваленка Ярослав Коваленко.

«Макреалгрупп» з листопада 2015 року входить до так званого «чорного списку» Антимонопольного комітету України (з забороною на три роки брати участь в торгах) за антиконкурентні узгоджені дії на торгах 2012 року щодо закупівлі вугілля Відділом освіти Голопристанської РДА Херсонської області.

За даними «Прозорро», ТОВ «Вугільна компанія Оріон» на момент публікації матеріалу за результатами тендерів уклало договорів на постачання вугілля на загальну суму 12,16 млн грн.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
СБУ провела обыски в кредитной конторе MoneyveoСБУ провела обыски в кредитной конторе Moneyveo
На месте кинотеатра "Кинопанорама" в Киеве построят гостиницу "Панорама"На месте кинотеатра "Кинопанорама" в Киеве построят гостиницу "Панорама"
Владельцы АЗС объяснили бензин по 35 грн подорожанием нефти и девальвацией гривныВладельцы АЗС объяснили бензин по 35 грн подорожанием нефти и девальвацией гривны
Цены на нефть упали после рекордного взлетаЦены на нефть упали после рекордного взлета
СБУ провела обыски в кредитной конторе Moneyveo (обновлено)СБУ провела обыски в кредитной конторе Moneyveo (обновлено)
Блок рекламы


Похожие новости

АМКУ начал рассматривать правомерность cделки между «Розеткой» и EVO Group
На энергорынке нет злоупотребления монопольным положением, – глава АМКУНа энергорынке нет злоупотребления монопольным положением, – глава АМКУ
АМКУ оштрафовал харьковскую фирму за снеки "Тунец", сделанные из хекаАМКУ оштрафовал харьковскую фирму за снеки "Тунец", сделанные из хека
АМКУ проверит причины резкого повышения цен на сжиженный газАМКУ проверит причины резкого повышения цен на сжиженный газ
АМКУ оштрафовал "Киевский Булочно-кондитерский комбинат" за похожую на "рошеновскую" упаковкуАМКУ оштрафовал "Киевский Булочно-кондитерский комбинат" за похожую на "рошеновскую" упаковку
АМКУ отменил тендер "Укрзализныци" на новые эскалаторы на киевском вокзалеАМКУ отменил тендер "Укрзализныци" на новые эскалаторы на киевском вокзале
Верховный Суд подтвердил законность решения АМКУ оштрафовать аэропорт "Борисполь" на 13 млн гривенВерховный Суд подтвердил законность решения АМКУ оштрафовать аэропорт "Борисполь" на 13 млн гривен
АМКУ проверит гостиницы из-за заоблачных цен накануне финала Лиги чемпионовАМКУ проверит гостиницы из-за заоблачных цен накануне финала Лиги чемпионов
АМКУ запретил предоставлять приоритет блокам ТЭС на газовом углеАМКУ запретил предоставлять приоритет блокам ТЭС на газовом угле
АМКУ завел дело на ассоциацию АЗС УкраиныАМКУ завел дело на ассоциацию АЗС Украины
Последние новости

Подгружаем последние новости