Апеляція затоптала рішення одеського АМКУ щодо бану одного з юроблич «Талану»

Одеський апеляційний господарський суд залишив без змін висновки суду першої інстанції щодо визнання незаконним рішення Одеського територіального відділення АМКУ про порушення конкурентного законодавства компанією «Таланлегпром» у 2010-2011 роках. Про це свідчить постанова суду від 23 січня.

У червні 2017 року одеське відділення АМКУ звинуватило компанії «Таланлегпром» та ТОВ «ТД “Укрлегсировина”» у антиконкурентних узгоджених діях на двох закупівлях взуття ДП «Іллічівський морський торгівельний порт» та ВАТ «Одеський припортовий завод», перемогу на яких отримав «Таланлегпром» (1,11 та 0,32 млн грн відповідно). За спотворення результатів торгів кожна з фірм отримала 117 тис. грн штрафу.

Спіймані на змові компанії оскаржили це рішення антимонопольників у першій інстанції, а тепер – і у другій. У судовому реєстрі відсутня інформація про подання одеським відділенням АМКУ касаційної скарги.

У своєму рішенні антимонопольники керувались тим, що фірми у своїй діяльності використовують одні приміщення на вулиці Саксаганського, 77 у Києві, а під час підготовки та участі в торгах використовували телефони, встановлені за однією адресою. Також у складі пропозицій конкурсних торгів подали документи, датовані одним числом, схожі за зовнішнім оформленням та структурою.

Додатково відділення встановило, що керівник і власник «Укрлегсировини» Ірина Покась у період проведення торгів була власницею 42% та керівником ТОВ Група «Талан». Разом з нею засновниками цієї фірми було саме ТОВ «Таланлегпром» та Микола Лаврик, колишній губернатор Сумської області, чий син Андрій Лаврик був власником «Таланлегпрому».

Насамкінець, про здійснення спільної підготовки до участі у торгах свідчило те, що фірма «Укрлегсировина» до складу однієї із своїх конкурсних пропозицій додала довідку про надання їй «Таланлегпромом» документів щодо робітників, обладнання та нормативно-технічну документацію на продукцію.

Однак, проаналізувавши усі ці доводи, суд вирішив, що дії позивачів не порушують конкурентного законодавства.

Суди першої та другої інстанцій зійшлись на тому, що учасники безпосередньо не пов’язані, оскільки управління та вирішальний контроль над ними здійснюють різні особи.

В торгах відбулось змагання між виробником і дилером, йдеться у постанові апеляційного суду, в яких виробник, «Таланлегпром», завдяки власним перевагам переміг дилера – ТД «Укрлегсировина».

Щодо схожості в оформленні документів, відзначила судова колегія, то за відсутності доказів їх неправомірного або узгодженого формування учасниками, вона не може свідчити про наявність попередньої змови між фірмами.

Також суди зауважили, що у спірному рішенні антимонопольники не подали докази обмеження конкуренції внаслідок дій фірм: «…не досліджено динаміку цін, співвідношення дій (бездіяльності) суб’єкта господарювання з поведінкою інших учасників товарного ринку, в тому числі й тих, що не притягалися до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції».

Київське ТОВ «Таланлегпром» зареєстроване на Оксану та Андрія Лаврика, сина екс-губернатора Сумської та Чернігівської областей Миколи Лаврика, який у 2014 році балотувався до Верховної Ради у Ромнах від «Блоку Петра Порошенка».

Нагадаємо, із матеріалів справи щодо виведення з ТОВ «ВП «Евас»» через фірми-фіктивки 21,38 млн грн стало відомо, що «Таланлегпром», яке раніше купувало левову частку виготовленої компанією «Евас» продукції, від 1 грудня 2015 року в результаті оборудки почало закуповувати товари в однієї з фіктивних фірм-посередників «Евасу» – ТОВ «Єврогума».

Якраз у цей період часу «Таланлегпром» став одним з найбільших постачальників армії. Протягом 2015-2017 років компанія отримала від Міноборони замовлення на 1,4 млрд грн.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Киев будет платить детским садикам 2,5 тыс. грн за каждого ребёнка-киевлянинаКиев будет платить детским садикам 2,5 тыс. грн за каждого ребёнка-киевлянина
В "Нафтогазе" прокомментировали отмену ареста активов "Газпрома"В "Нафтогазе" прокомментировали отмену ареста активов "Газпрома"
Из активов ВТБ Банка исчезла недвижимость на 105 млн грнИз активов ВТБ Банка исчезла недвижимость на 105 млн грн
Суд Кипра наложил арест на имущество Фирташа по иску роSSийского банкаСуд Кипра наложил арест на имущество Фирташа по иску роSSийского банка
Госфинмониторинг за год выявил подозрительные операции на 347,4 млрд гривенГосфинмониторинг за год выявил подозрительные операции на 347,4 млрд гривен
Блок рекламы


Похожие новости

АМКУ оштрафовал "Укрспирт" на 33 млн гривенАМКУ оштрафовал "Укрспирт" на 33 млн гривен
АМКУ запретил 11 производителям добавлять на этикетку надпись "эко"АМКУ запретил 11 производителям добавлять на этикетку надпись "эко"
АМКУ оштрафовал два облэнерго на 45 млн гривенАМКУ оштрафовал два облэнерго на 45 млн гривен
АМКУ примет решение по ДТЭК на заседании 18 декабряАМКУ примет решение по ДТЭК на заседании 18 декабря
АМКУ оштрафовал Курченко на 15 млн грн за покупку в 2013 году БрокбизнесбанкаАМКУ оштрафовал Курченко на 15 млн грн за покупку в 2013 году Брокбизнесбанка
Нацбанк забрал лицензию у еще одного банкаНацбанк забрал лицензию у еще одного банка
КГГА анонсировала достройку одного из самых скандальных долгостроев КиеваКГГА анонсировала достройку одного из самых скандальных долгостроев Киева
АМКУ одобрил сделку по продаже президентом Порошенко "Кузницы на Рыбальском"АМКУ одобрил сделку по продаже президентом Порошенко "Кузницы на Рыбальском"
АМКУ оштрафовал украинский винозавод за изготовление вермута, похожего на MartiniАМКУ оштрафовал украинский винозавод за изготовление вермута, похожего на Martini
Гройсман: повышение цены на газ необходимо для получения международного финансированияГройсман: повышение цены на газ необходимо для получения международного финансирования
Последние новости

Подгружаем последние новости