Кабмін ввів в оборонну програму свою «прокладку», на рахунках якої може осісти 750 мільйонів

Кабінет міністрів прийняв постанову, яка передбачає виділення через посередника – службу замовника, коштів оборонним підприємствам в рамках «Програми розвитку оборонно-промислового комплексу» вартістю 30 млрд грн.

Про це пише Олексій Братущак в «Українській правді».

В кінці травня уряд затвердив п’ятирічну Програму розвитку оборонно-промислового комплексу. Відповідальним за розробку цього документа був заступник міністра МЕРТ Юрій Бровченко. У програмі визначили 15 критичних напрямків, для реалізації яких запланували 27 млрд грн., а пізніше суму збільшили до 30 млрд грн. Це сталося внаслідок розділення програми на дві частини: на розвиток ОПК заплановане фінансування на рівні 21 млрд грн., а на виробництво боєприпасів (програма створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії) – 9 млрд грн. Цього року фінансування мало скласти шість і п’ять мільярдів відповідно, але у бюджеті закладено лише 7% від потреб.

В липні Кабмін постановою вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті на Програму розвитку ОПК. Постанова змінила схему одержання бюджетних коштів: якщо раніше кошти від МЕРТ напряму мали отримувати виконавці державного оборонного замовлення (наприклад, оборонні заводи), то тепер – служба замовника, яка по суті є посередником між МЕРТ та оборонними заводами.

Витрати на утримання цієї служби замовника обмежили до 2,5% вартості товарів, робіт, послуг, які закуповуються або виконуються в рамках укладених контрактів.

12 липня міністр економрозвитку Степан Кубів видав наказ, яким уповноважив ДП «УНТВЦКЗІ-Український центр «Безпека» на здійснення функцій замовника для виконання Програми розвитку ОПК. За місяць до цього на підприємстві змінився керівник – ним став Владислав Глазунов, який до того працював у ТОВ «Оборонні технології». Новий державний замовник – невеличке підприємство, серед тих, з ким співпрацює «Безпека», на сайті Центру вказано лише університет імені Шевченка та Державний університет телекомунікацій. Фінансовий стан держпідприємства останніми роками був жалюгідним. Тепер підприємство буде отримувати 2,5% від кожного контракту (за розрахунками «Наших грошей», мова може йти про 750 млн грн. посередницьких комісій).

Саме у власності посередника будуть залишатися товари та обладнання, які в рамках програми будуть закуповувати оборонні підприємства. Контроль за програмою покладено на Бровченка. Він отримав свою посаду в МЕРТ за підтримки команди президента Петра Порошенка. Але нині, за даними УП, замміністра знайшов спільну мова з конкурентами президентської команди за вплив на розподілення оборонного бюджету – «Народним фронтом», віце-прем’єром Степаном Кубівим та головою уряду Володимиром Гройсманом.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Переселенцам и бойцам АТО помогут с кредитами на жильеПереселенцам и бойцам АТО помогут с кредитами на жилье
Покровські медики скупилися вугіллям у фірми, власників якої підозрюють у фінансуванні тероризму
Бизнесмен Адамовский заявил, что он является инвестором "Трейд Коммодити"Бизнесмен Адамовский заявил, что он является инвестором "Трейд Коммодити"
Пик "сланцевого бума" в мире уже прошел, - генсек ОПЕКПик "сланцевого бума" в мире уже прошел, - генсек ОПЕК
Пенсию теперь нужно "заслужить" буквальноПенсию теперь нужно "заслужить" буквально
Блок рекламы


Похожие новости

Міграційна служба скупилась німецьким і китайським обладнанням для паспортів на 97 мільйонів
Завод Ярославського без торгів продав «Украгролізингу» нових тракторів на 58 мільйонів
Румуни вперше виграли 145 мільйонів на ремонт дороги на Буковині за суперечливими цінами
Через пять дней Херсон может остаться без троллейбусовЧерез пять дней Херсон может остаться без троллейбусов
Залізниця роздала 202 мільйони на подекуди дорогуваті проводи, частина яких може бути поставлена з Росії
Кабмін дозволив передати 60 гектарів лісу з бурштином фірмі дружини судді Вищого адмінсуду
«Трейд коммодіті» відсудило у Міноборони 8 мільйонів гарантії і вибило 14% підвищення ціни через Platt’s
Покровські медики скупилися вугіллям у фірми, власників якої підозрюють у фінансуванні тероризму
Рідна фірма головного дорожника Сум випхала азербайджанців з торгів на 99 мільйонів завдяки дискримінаційному листу «Укравтодора»
Залізниця за 97 мільйонів замовила «Юнікону» подекуди дешевші запчастини до пасажирських вагонів, ніж торік
Последние новости

Подгружаем последние новости