Держпідприємство втратило доступ до зерна вартістю 60 мільйонів, яке мала зберігати приватна фірма

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження за фактом заволодіння майном ДП «Дослідне господарство «Червоний землероб» Національної аграрної академії (Кіровоградська обл). Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 14 вересня.

Встановлено, що «Червоний землероб» підписав у червні і серпні 2015 р. договори зберігання урожаю на суму близько 60 млн грн. Йдеться про 299 т ячменю, 890 т пшениці, 2888 т кукурудзи і 4240 т насіння соняшнику.

У жовтні 2015 р. виїзна перевірка комісії Національної аграрної академії виявила порушення, вчинені директором і головним бухгалтером підприємства. Зокрема, товарно-транспортні накладні, які виписано у вересні 2015 року на виконання договору перевезення, мають ознаки фіктивності, оскільки не містять всіх необхідних реквізитів, таких як інформація про водія/експедитора, який отримав вантаж, підпису бухгалтера вантажовідправника, підпису та печатки відповідальної особи, яка прийняла товар. Окрім цього, підписи директора фірми «Вел-Авто-Транс» у договорах і актах-приймання-передачі відрізняються.

З метою встановлення обсягів зерна і підтвердження місць його зберігання комісія виїхала в с. Ротмистрівка, Смілянського району, Черкаської області за адресою фірми «Вел-Авто-Транс». Однак до складів із зерном комісія так і не була допущена.

Пізніше директор «Червоного землероба» пояснив, що зерно, як зберігалось «Вел-Авто-Транс», начебто вивезене ТОВ «Форум» на виконання судового рішення у виконавчому провадженні. Але компанія «Форум» повідомила, що зерно із Ротмистрівки не вивозила у зв’язку з відсутністю технічної можливості.

Суд дав детективу НАБУ доступ до матеріалів виконавчого провадження, сторонами якого є «Червоний землероб» і «Форум».

Також суд дозволив Держфініспекції провести позапланову перевірку ДП «Червоний землероб» за період 01.01.2015 – 14.09.2016.

У квітні цього року детективи отримували дозвіл на огляд складів у селі Ротмістрівка, якими володіє ТОВ «Деметра-ЛК».

Фірма-зберігач зерна «Вел-Авто-Транс» створена у січні 2014 р. Її засновниками значились Наталія і Володимир Лисенки із селища Холоднянське Черкаської області. Нещодавно підприємство переоформили на Володимира Хлєбникова з Маріуполя Донецької області. З 22 жовтня 2016 Хлєбников призначений директором.

Компанія «Форум» створена у 2014 році і зареєстрована на кіровоградця Олександра Дубодєлова.

Засновниками «Деметра-ЛК» є киянин Назар Навроцький, Володимир Лисенко із селища Холоднянське Черкаської області, а також маріуполець Олександр Семендяєв.

У 2015 році директором ДП «Червоний землероб» був Петро Панібратець.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Украина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSииУкраина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSии
НАБУ пришло с обысками в офис ICU по делу "Роттердам+"НАБУ пришло с обысками в офис ICU по делу "Роттердам+"
Украинский тестировщик обокрал Microsoft на $10 млн. Он купил Tesla и виллу, но его арестовали
В Херсонской области задержали браконьера с креветками и крабами на сумму 345 тыс. гривенВ Херсонской области задержали браконьера с креветками и крабами на сумму 345 тыс. гривен
СБУ возбудила дело против "ArcelorMittal Кривой Рог" по статье "экоцид"СБУ возбудила дело против "ArcelorMittal Кривой Рог" по статье "экоцид"
Блок рекламы


Похожие новости

Экспорт зерна из Украины составил рекордные 49,7 млн тоннЭкспорт зерна из Украины составил рекордные 49,7 млн тонн
Тимошенко: для упрощения ведения бизнеса достаточно упростить налоги и сделать доступными кредитыТимошенко: для упрощения ведения бизнеса достаточно упростить налоги и сделать доступными кредиты
Двух бывших начальников элеватора в Луцке отправили под суд за растрату зернаДвух бывших начальников элеватора в Луцке отправили под суд за растрату зерна
Swift ускорил международные платежи: когда сервис будет доступен в УкраинеSwift ускорил международные платежи: когда сервис будет доступен в Украине
Кабмин заявил о "кардинальных" изменениях в программе "Доступное жилье"Кабмин заявил о "кардинальных" изменениях в программе "Доступное жилье"
ГПУ получила доступ к счетам компаний группы "Приват"ГПУ получила доступ к счетам компаний группы "Приват"
Минагрополитики повысило прогноз по урожаю и экспорту зернаМинагрополитики повысило прогноз по урожаю и экспорту зерна
Мировое производство зерна резко упадет из-за засухи - ООНМировое производство зерна резко упадет из-за засухи - ООН
Список "Доступных лекарств" вырос до 261 названияСписок "Доступных лекарств" вырос до 261 названия
Государтство профинансирует изобретателей: 19,5 млн и доступ к патентамГосудартство профинансирует изобретателей: 19,5 млн и доступ к патентам
Последние новости

Подгружаем последние новости