Комунальники за чотири роки не добилися ані висадки каштанів Бріоті на Хрещатику, ані повернення грошей

Суд відмовив КП по утриманню зелених насаджень Шевченківського району м.Києва у позові про стягнення 2,73 млн грн. з ТОВ «Професійний садівник». Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 6 жовтня.

29 листопада 2012 р. КП уклало договір з фірмою про висадження по вулиці Хрещатик дерев каштана кінського м’ясочервного Бріоті у кількості 289 штук. На виконання договору комунальники заплатили 1,50 млн грн. авансу.

У травні 2013 із початком цвітіння дерев було виявлено, що фірма привезла інші каштани. Комунальники склали дефектний акт, який підрядник підписувати відмовився і саджанці також не замінив.

КП по утриманню зелених насаджень Шевченківського району у 2013 р. звернулось до суду, де вимагало зобов’язати ТОВ «Професійний садівник» викопати неналежні саджанці і посадити замість них саме ті каштани, які передбачені договором. Комунальники виграли позов у першій та апеляційній інстанціях.

У 2016 р. КП знову звернулося до суду, стверджуючи, що фірма «Професійний садівник» рішення суду про висадку каштанів Бріоті не виконала. У зв’язку з цим комунальники подали позов про стягнення 1,50 млн авансу, а також пеню, відсотки та інфляційні нарахування – в сумі 2,73 млн грн.

У квітні цього року Госпсуд м.Києва задовольнив позов частково і видав рішення про стягнення 1,51 млн грн. – авансу і пені.

«Професійний садівник» оскаржив це рішення. Апеляційний суд вирішив, що КП, звернувшись із позовом про заміну саджанців в іншій справі, вже фактично використало своє право на захист у спірних правовідносинах.

Згідно з конституцією, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. А повернення авансу і заміна саджанців буде саме таким подвійним притягненням до відповідальності.

Щодо тверджень КП про невиконання рішення суду, то суд зазначив, що комунальники можуть звернутися до суду щодо зміни способу виконання рішення.

У квітні 2013 року прес-служба КМДА повідомляла, що 115 із 289 м’ясочервоних каштанів – це подарунок від компанії UDP народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького. Висадкою каштанів на Хрещатику займалися особисто екс-глава КМДА Олександр Попов і секретар Київради Галина Герега. Згодом радник Попова Олесандр Мазурчак повідомив, пославшись на експертизу лабораторії Ботсаду імені академіка О.Фоміна, що з 289 висаджених каштанів на Хрещатику лише два сорту Бріоті.Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
В Киеве задержали мошенников, которые снимали наличные в банкоматах с помощью поддельных карточек (фото)В Киеве задержали мошенников, которые снимали наличные в банкоматах с помощью поддельных карточек (фото)
Цены на нефть продолжают падениеЦены на нефть продолжают падение
Tata Steel пошла на уступки рабочим в НидерландахTata Steel пошла на уступки рабочим в Нидерландах
Мисто Банк хотят объявить неплатежеспособным — СМИМисто Банк хотят объявить неплатежеспособным — СМИ
ПриватБанк не смог отсудить у Коломойского 247 АЗСПриватБанк не смог отсудить у Коломойского 247 АЗС
Блок рекламы


Похожие новости

НБУ расширил сроки рефинансирования банков. Первый аукцион планируют на следующей неделеНБУ расширил сроки рефинансирования банков. Первый аукцион планируют на следующей неделе
НБУ пообещал продлить сроки действия банковских карт, которые истекли во время карантина
Глава МВФ назвала сроки восстановления в промышленностиГлава МВФ назвала сроки восстановления в промышленности
В ГНС подготовили видеоуроки о том, как пользоваться Е-сервисамиВ ГНС подготовили видеоуроки о том, как пользоваться Е-сервисами
ФГИ назвал сроки продажи гостиницы "Днепр" в центре КиеваФГИ назвал сроки продажи гостиницы "Днепр" в центре Киева
МВФ пока затрудняется назвать возможные сроки утверждения новой программы по УкраинеМВФ пока затрудняется назвать возможные сроки утверждения новой программы по Украине
В JPMorgan объявили сроки начала нового мирового финансового кризисаВ JPMorgan объявили сроки начала нового мирового финансового кризиса
НКРЭКУ сократила сроки оплаты счетов за электричествоНКРЭКУ сократила сроки оплаты счетов за электричество
Через два роки після Грибовицької трагедії в Садового дали 4 мільйони на проект сміттєпереробного заводуЧерез два роки після Грибовицької трагедії в Садового дали 4 мільйони на проект сміттєпереробного заводу
Комунальники Слов’янська замовили тролейбус «Чернігівському автозаводу», забаненому за змову
Последние новости

Подгружаем последние новости