«Укроборонпромівець», звільнений за «аморальне» селфі в НАБУ, відсудив зарплату по 6 тисяч гривень за день

Суд задовольнив позов Володимира Муцинова про поновлення його на посаді заступника директора дочірньої компанії «Укрспецекспорт» ДГЗТП «Спецтехноекспорт» та постановив виплатити йому середню зарплату за час вимушеного прогулу в сумі 0,35 млн грн.

Таке рішення ухвалив суддя Оболонського районного суду м. Києва Костянтин Васалатій.

З матеріалів судового засідання відомо, що 30 червня 2016 року т.в.о. директора «Спецтехноекспорт» Владислав Бельбас підписав наказ про звільнення свого заступника. Причиною для звільнення було вказано порушення ч. З ст. 41 «Кодексу законів про працю»: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.

В позові Муцинов вказав, що на початку червня Національне антикорупційне бюро провело обшук в «Спецтехноекспорт» та вилучило низку речей і документів. Пізніше НАБУ повідомило, що держпідприємство може забрати частину вилученого, за яким і відправився заступник директора. Вийшовши з офісу НАБУ він сфотографувався на його фоні, тримаючи в руках раніш вилучену документацію та оргтехніку. Зображення селфі у судовому рішенні в держреєстрі не оприлюднено.

В.о. директора «Спецтехноекспорт» розцінив такі дії свого підлеглого як аморальні та 30 червня підписав наказ про його звільнення.

В своєму позові Муцинов заявив, що під час свого звільнення був у закордонному відрядженні, а тому не міг бути звільненим. Крім цього, перед звільненням не було проведено відповідне службове розслідування, а саме звільнення не було погоджене з керівником ДК «Укроборонпром».

Суд встановив, що час відрядження прирівнюється до звичайного робочого дня, а тому керівник має право звільнити працівника. Але суд не знайшов жодного аморального поступка позивача, тому задовольнив його позов про поновлення на посаді з 1 липня 2016 року.

Також суд задовольнив компенсацію Муцинову середньої заробітної плати за 54 дні вимушеного прогулу в розмірі 0,35 млн грн. За базову цифру для розрахунку компенсацію було взято денний заробіток в розмірі 6383,87 грн.

Нагадаємо, на початку червня НАБУ провело обшуки в «Укрспецтехноекспорт», підозрюючи посадових осіб підприємства в причетності до схем з відмивання коштів від експортних контрактів через фіктивні посередницькі структури.

Одним з епізодів цього кримінального провадження є підозра про закупівлю ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» у «Fuerteventura Inter LP» фіктивних агентських послуг на суму майже $1,95 млн при постачанні патронів до Об’єднаних Арабських Еміратів. За даними ЗМІ, обшуки в «Спецтехноекспорт» також були пов’язані з контрактом про постачання в Індію обладнання для винищувачів Су-30 МКІ. Вартість цього контракту – понад $10 млн.

ЗМІ стверджують, що звільнення Муцинова вимагав перший заступник секретаря РНБО, голова Держслужби експортного контролю зброї Олег Гладковський (Свинарчук) – бізнес-партнер президента Петра Порошенко. Причиною вимоги стало викладене в соціальній мережі ступником директора «Спецтехноекспорт» фото, де він в вестибюлі центрального офісу НАБУ тримав в руках вилучені при обшуку речі на, які були повернуті в результаті переговорів керівництва САП та СНБО.

Володимир Муцинов в Верховній Раді 7-8 скликання був помічником народного депутата Олександра Пресмана, який раніше входив до фракції Партії регіонів, а нині є членом депгрупи «Партія «Відродження», яку очолює Віталій Хомутиннік.

З березня 2016 року ДГЗТП «Спецтехноекспорт» очолює Павло Олексійович Барбул. Олексій Барбул в 2010 році очолював Управління дорожнього господарства Одеської міськради, а потім був заступником начальника. До цього, в 2009-2010 роках він був засновником ПП «Київшляхбуд», яке останніми роками виграє коштовні тендери в Києві на ремонт доріг. Зараз засновниками цього підприємства є вірґінська фірма «Соєр і Брантон ЛТД». На цей же офшор і депутата Одеської міськради Юрія Шумахера від партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова зареєстроване ТОВ «Інвестиційна група «Рост» Олександра Жукова (у стані припинення).
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Суд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларовСуд обязал Украину выплатить нефтегазовой компании Коломойского 12,5 млн долларов
Польский венчурный фонд bValue будет инвестировать в украинские стартапы. От 100 000 евро на ранних стадиях
Экспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тоннЭкспорт зерновых из Украины впервые превысил 50 млн тонн
На новой купюре в 50 фунтов будет изображен Алан ТьюрингНа новой купюре в 50 фунтов будет изображен Алан Тьюринг
Украина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSииУкраина ввела спецпошлину на трубопроводный дизель и автогаз из РоSSии
Блок рекламы


Похожие новости

НАБУ завершило расследование второго дела о закупке дизтоплива "Укрзализныцей"НАБУ завершило расследование второго дела о закупке дизтоплива "Укрзализныцей"
Львовским шахтерам выплатили зарплату за мартЛьвовским шахтерам выплатили зарплату за март
НАБУ изъяло документы по "вертолетной площадке Януковича" и "Межигорью" в ходе обыска в АРМАНАБУ изъяло документы по "вертолетной площадке Януковича" и "Межигорью" в ходе обыска в АРМА
НАБУ завершило расследование о растрате 93,28 млн гривен в "Укрзализныце"НАБУ завершило расследование о растрате 93,28 млн гривен в "Укрзализныце"
Внучка Диснея раскритиковала зарплату главы корпорации The Walt DisneyВнучка Диснея раскритиковала зарплату главы корпорации The Walt Disney
НАБУ раскрыло хищение 15 га в Гатном возле Киева, среди подозреваемых - бывший президент Академии аграрных наукНАБУ раскрыло хищение 15 га в Гатном возле Киева, среди подозреваемых - бывший президент Академии аграрных наук
В первый день выплаты субсидий наличными украинцы получили 350 млн гривенВ первый день выплаты субсидий наличными украинцы получили 350 млн гривен
ЕИБ может выделить деньги на реконструкцию трассы Киев-ОдессаЕИБ может выделить деньги на реконструкцию трассы Киев-Одесса
НАБУ заподозрила бывшего гендиректора "Укртелефильма" в махинациях с недвижимостьюНАБУ заподозрила бывшего гендиректора "Укртелефильма" в махинациях с недвижимостью
Супрун назвала среднюю зарплату семейных врачей в 2019 годуСупрун назвала среднюю зарплату семейных врачей в 2019 году
Последние новости

Подгружаем последние новости