Суд хоче віддати забудовнику 62 мільйони, арештовані по справі «Охматдиту»

ТОВ «Укрпрофмед» виграло позов у першій інстанції про стягнення 62 млн грн. заборгованості із ДП «Укрмедпроектбуд». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 26 липня.

На рішення суду подано апеляцію, коли її розглянуть поки що невідомо.

За матеріалами справи, 29 грудня 2015 р. «Укрпрофмед» (надавач) і «Укрмедпроектбуд» (отримувач) уклали договір поворотну безвідсоткову фінансову допомогу на суму 62 млн грн.

Договір укладався до кінця 2017 р. Згодом додатковою угодою до договору встановлено, що держпідприємство «Укрмедпроектбуд» на першу вимогу фірми «Укрпрофмед» має повернути всі гроші протягом 5 днів.

«Укрмедпроектбуд» отримав вимогу про повернення коштів 14 березня 2016 р. Але держпідприємство повідомило про неможливість повернення коштів, оскільки вони арештовані ухвалами Печерського суду.

«Укрмедпроектбуд» вважає, що 62 млн грн. насправді є частиною 78,79 млн грн. бюджетних коштів, які були перераховані фірмі «Укрпрофмед» як заборгованість по роботах із будівництва дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у 2011-2014 рр.

«Укрмедпроектбуд» стверджує, що договір поворотної фінансової допомоги був удаваним правочином, а насправді відбувалося часткове повернення бюджетних коштів, щодо яких триває досудове слідство.

У січні 2016 р. Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нецільового використання коштів. У рамках цього провадження було арештовано і кошти в сумі 62 млн грн. У випадку, якщо обвинувачення буде доведено, то не буде підстав для повернення коштів.

Однак суд ці доводи не прийняв. Зокрема, суд визнав недоведеним, що йдеться про одні і ті ж кошти і видав рішення про стягнення коштів.

Компанія «Укрпрофмед» оформлена на Сергія Катрича раніше була генпідрядником будівництва «Охматдиту», передаючи роботи на субпідряд ТОВ «Євроінвестрой» з групи Януковича. Після Майдану директор «Укрпрофмеду» Ірина Коваль змінила роботу і очолила ДП «Укрмедпроектбуд». 30 січня міністр охорони здоровя звільнив Коваль із посади директора «Укрмедпроектбуду». Новим керівником держпідприємства став Дмитро Шутовський.

Днями стало відомо про арешт екс-директорів «Укрмедпроектбуд» і «Укрпрофмед». Одному призначено як запобіжний захід тримання під вартою із можливістю виходу під заставу 3,83 млн грн., іншому – домашній арешт. Імена підозрюваних невідомі. Відомо, що «Укрмедпроектбуд» перед призначенням Ірини Коваль очолював Павло Карнаушенков.

У 2015 році тендер на добудову «Охматдиту» виграло ТОВ «Альтіс-констракшн» з групи Олександра Глімбовського – тестя голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
!

Если для Вас конкретно эта новость оказалась важной или интересной - пожалуйста, поделитесь ею в своей любимой социальной сети с помощью кнопок, расположенных под этим текстом. Это поможет нам в будущем делать более качественную подборку материалов, исходя из Ваших потребностей\интересов.
Коды для вставки в блог\форум

blog comments powered by Disqus


Вспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
Украина впервые за 15 лет выпустила евробонды в евроУкраина впервые за 15 лет выпустила евробонды в евро
Украина предложила Молдове свою ГТС для реверсных поставок газа из ЕСУкраина предложила Молдове свою ГТС для реверсных поставок газа из ЕС
В Японии продали самый дорогой в мире арбузВ Японии продали самый дорогой в мире арбуз
Amazon стал самым дорогим брендом мира по версии BrandZAmazon стал самым дорогим брендом мира по версии BrandZ
"Укрпочта" открыла доставку для заказчиков торгов на ProZorro в тестовом режиме"Укрпочта" открыла доставку для заказчиков торгов на ProZorro в тестовом режиме
Блок рекламы


Похожие новости

"Укрзализныця" хочет экспортировать зерно как юридическое лицо"Укрзализныця" хочет экспортировать зерно как юридическое лицо
Минэнерго хочет запретить украинцам устанавливать солнечные электростанции на землеМинэнерго хочет запретить украинцам устанавливать солнечные электростанции на земле
Коломойский хочет $2 млрд за национализацию ПриватБанкаКоломойский хочет $2 млрд за национализацию ПриватБанка
Набсовет "Нафтогаза" хочет продлить контракт с Коболевым на три года с окладом 2 млн гривенНабсовет "Нафтогаза" хочет продлить контракт с Коболевым на три года с окладом 2 млн гривен
Qualcomm хочет получить от Apple компенсацию в размере $7 млрдQualcomm хочет получить от Apple компенсацию в размере $7 млрд
"Укрэнерго" хочет построить гигантскую батарею на 200 МВт"Укрэнерго" хочет построить гигантскую батарею на 200 МВт
Киев хочет забрать в собственность "вертолетную площадку Януковича"Киев хочет забрать в собственность "вертолетную площадку Януковича"
Датский ритейлер хочет открывать в Украине 12 магазинов в годДатский ритейлер хочет открывать в Украине 12 магазинов в год
JYSK хочет открывать в Украине 12 магазинов ежегодноJYSK хочет открывать в Украине 12 магазинов ежегодно
Иран хочет вывести из Германии сотни миллионов евро из-за санкций СШАИран хочет вывести из Германии сотни миллионов евро из-за санкций США
Последние новости

Подгружаем последние новости