Коломойський таки викачав нафту з державних трубопроводів з маржою $280 мільйонів

ПАТ «Укртранснафта» відкачало 606 тис. тонн технологічної нафти з трубопроводів у власні сховища, а також на Кременчуцький, Дрогобицький і Надвірнянський НПЗ.

Відповідну цифру оприлюднив голова «Укртранснафти» Олександр Лазорко на засіданні робочої групи з вивчення питання переробки технологічної нафти із трубопроводів в нафтопродукти, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в уряді.

За словами джерела, 238 тис. тонн технологічної нафти відкачано в резервуари «Укртранснафти», ще 368 тис. тонн передані на безоплатне (до 30 діб) зберігання Кременчуцькому, Дрогобицькому і Надвірнянському НПЗ.

У ході засідання Лазорко запропонував переробити частину нафти на потужностях Кременчуцького НПЗ і реалізувати продукцію на ринку.

Водночас, директор департаменту з питань традиційних та альтернативних палив Міненерговугілля Ігор Рубан звернув увагу на те, що різниця між балансовою та ринковою вартістю нафти, яку викачують з трубопроводів, становить близько $280 млн.

За підрахунками представника міністерства, «Укртранснафті» вигідніше експортувати викачану з трубопроводів нафту і купити вже готові нафтопродукти за кордоном, ніж замовляти переробку на Кременчуцькому НПЗ. За словами Рубана, це дозволить заощадити близько $33 млн (або 43 тис. тонн нафти).

За підсумками засідання робочої групи «Укртранснафту» зобов’язали підготувати техніко-економічне обгрунтування переробки нафти на Кременчуцькому НПЗ і передати його в Міненерговугілля, Мінфін, Мінекономрозвитку, МВС і СБУ.

Нагадаємо, «Укртранснафта» у квітні пропонувала Міненерго викачати з системи нафтопроводів 675 тис тонн технологічної нафти для її подальшої переробки на Кременчуцькому НПЗ, який належить «Привату». Звільнені від нафти нафтопроводи оператор пропонує заповнити водним розчином і/або азотної сумішшю. Тоді Міністр енергетики та вуглепрому Юрій Продан заявив, що це питання потребує додаткового вивчення і дозволу на викачку нафти не дав.

«Укртранснафта» належить НАК «Нафтогаз України», головою компанії є Олександр Лазорко, який раніше керував Дрогобицьким і Надвірнянським НПЗ з групи «Приват» Ігоря Коломойського.Коды для вставки в блог\форумВспомним другие новости из этого раздела?


Финансы

←+Ctrl+→

Интересные новости
РоSSийский Сбербанк заявил, что продаст украинскую "дочку" только после снятия санкцийРоSSийский Сбербанк заявил, что продаст украинскую "дочку" только после снятия санкций
Иран на треть увеличил разведанные запасы нефтиИран на треть увеличил разведанные запасы нефти
Бахматюк заявил о готовности поэтапно выплатить 8 млрд грн по долгам своих банковБахматюк заявил о готовности поэтапно выплатить 8 млрд грн по долгам своих банков
Урожай зерновых в этом году составит 74 млн тонн, - МиловановУрожай зерновых в этом году составит 74 млн тонн, - Милованов
В Минсоцполитики объяснили, почему украинцы больше не получат "платежек" с льготамиВ Минсоцполитики объяснили, почему украинцы больше не получат "платежек" с льготами
Блок рекламы


Похожие новости

Саудовская Аравия вдвое сократила добычу нефти из-за атаки дронов на нефтяные заводыСаудовская Аравия вдвое сократила добычу нефти из-за атаки дронов на нефтяные заводы
"Нафтогаз" и Коломойский могут разделить "Укрнафту""Нафтогаз" и Коломойский могут разделить "Укрнафту"
Трамп не помог – ZTE всё-таки накажутТрамп не помог – ZTE всё-таки накажут
«Антонов» через Польщу купив канадську вітрову прибиральну машину за 14 мільйонів
Підлеглі Резніченка за 97 мільйонів купують заточену під Форд спецтехніку дешевше, ніж «філатовці» торік
«Селидіввугілля» віддасть 35 мільйонів за насоси по «задертих» на 30% цінах
Вінницькі шляховики повикидали «БППшників» і «Онур» з тендерів на 650 мільйонів по «заводській» схеміВінницькі шляховики повикидали «БППшників» і «Онур» з тендерів на 650 мільйонів по «заводській» схемі
АМКУ заборонив освітянам Оболоні зливати знайомим харчувальникам 29 мільйонів по «переговорці» (відео)
У Кличка дали 59 мільйонів на серверне обладнання і софт для системи оплати проїзду
ЄДАПС продав Мінюсту нових бланків на 169 мільйонів удвічі дорожче від старих
Последние новости

Подгружаем последние новости