Єрємєєв зайняв місце Курченка у збиткових для держави схемах продажу скрапленого газу

Держкомпанія «Укргазвидобування» (УГВ) після зміни влади поновила продаж скрапленого газу. Великі обсяги палива по заниженій ціні тепер скуповує компанія «ВОГ Трейдинг» з групи народного депутата Ігоря Єрємєєва. Недоотриманий прибуток від зазначених порушень становить десятки мільйонів гривень. Про це у «Insider» пише колишній в.о. голови «Укргазвидобування» Олексій Тамразов.

За результатами конкурсу Міненерговугілля 2013 року, біржею для реалізації скрапленого газу держкомпаній була визначена «Перша незалежна біржа», яку пов’язують із Сергієм Курченком. Він зараз знаходиться у розшуку через звинувачення у тому числі по придбанню у держкомпаній скрапленого газу по заниженими цінам.

Перша реалізація газу поза аукціоном «після Курченка» відбувалася ще за «попереднього» керівництва УГВ.

24 лютого 2014 року, коли УГВ ще очолював Тамразов, держкомпанія вперше за чотири роки почала реалізацію скрапленого газу поза аукціоном, за прямими договорами, встановивши ціни реалізації на рівні 9780 грн/т.

Уже 27 лютого «Укртатнафта», яка є одним з індикаторів ринку завдяки прозорим механізмам реалізації скрапленого газу через «електронні» торги, спробувала продати газ за тією самою ціною, але безуспішно.

На наступний аукціон, який планувався на 7 березня, «Укртатнафта» оголошує ціну 9000 грн за тонну скрапленого газу. УГВ встановлює таку ж ціну реалізації за прямими договорами.

Наступне рішення щодо ціноутворення ухвалює вже нова команда керівництва УГВ, пов’язана у тому числі з колишніми покровителями Курченка з групи Бойко-Кацуби. 13 березня ціну на газ встановлено на рівні 7602 грн за тонну, що майже на сімсот гривень нижче за ціну аукціонів «Укртатнафти» у відповідний період.

Газ за цією ціною поза аукціоном могла купувати єдина компанія – «ВОГ Трейдинг», яку контролює Ігор Єремєєв.

Ціну реалізації для «ВОГу» не змінюють майже місяць – до 20 квітня. За цей час було підписано шість доповнень до договору купівлі-продажу скрапленого газу на загальний обсяг майже 30 тисяч тонн та на загальну суму понад 200 мільйонів гривень.

За цей час на адресу «ВОГ Трейдинг» було відвантажено залізницею тільки близько тисячі тонн газу. Весь інший обсяг «ВОГ» перепродає.

У період із 14 березня по 20 квітня, коли діяла єдина ціна для «ВОГу» від УГВ, «Укртатнафта» проводить безліч торгів. Але різниця в цінах у першій декаді квітня сягає майже 3500 грн на тонні.

УГВ не реагує на це та не змінює ціни для «ВОГу». Навіть після проведення 9 та 16 квітня власного аукціону, де газ продавали за ціною понад 10 тисяч грн за тонну, державна компанія не змінює ціни і продає «ВОГу» газ по 7602 грн/т.

В умовах договору на продаж газу «ВОГу» вказана можливість для УГВ змінювати ціну залежно від кон’юнктури ринку. Але цим правом державна компанія вирішила не користуватися.

Окрім цього у договорі продажу газу компанії «ВОГ Трейдинг» вказана 100% передоплата. Але фактично товар із кінця березня відвантажується без оплати. Борг «ВОГ Трейдинг» станом на 1 квітня становить майже 21 мільйон гривень, на 16 квітня – вже 56 мільйонів. Станом на 20 травня борг не погашено.

«Недоотриманий прибуток від зазначених порушень становить десятки мільйонів гривень, не отриманих коштів за товар – понад 50 млн грн.», – підрахував Тамразов.

Договір з «ВОГ» підписав новий голова правління «Укргазвидобування» Сергій Костюк.

Нагадаємо, саме за відпуск компаніям Курченка природного газу на безоплатній основі за аналогічними договорами було затримано екс-керівника «Нафтогазу» Євгена Бакуліна.Коды для вставки в блог\форум
Интересные новости
Банки с 28 декабря перейдут на новогодний график работыБанки с 28 декабря перейдут на новогодний график работы
Кабмин повысил тариф на доставку пенсийКабмин повысил тариф на доставку пенсий
Десяток стран может быть задействован в поставках запрещенных роSSийских удобрений в Украину, - анализДесяток стран может быть задействован в поставках запрещенных роSSийских удобрений в Украину, - анализ
Рада запретила импорт электроэнергии из РоSSии по двусторонних договорахРада запретила импорт электроэнергии из РоSSии по двусторонних договорах
Названы претенденты на концессию в порту ХерсонаНазваны претенденты на концессию в порту Херсона
Блок рекламы


Похожие новости

Оккупанты выставили на продажу здание Украинского геологоразведочного института в КрымуОккупанты выставили на продажу здание Украинского геологоразведочного института в Крыму
Идея Банк выставлен на продажуИдея Банк выставлен на продажу
Верховный Суд отменил запрет Киевсовета на продажу алкоголя ночьюВерховный Суд отменил запрет Киевсовета на продажу алкоголя ночью
Кабмин разрешил "Нафтогазу", "Укрзализныце" и "Укрпочте" избавиться от лишнего имуществаКабмин разрешил "Нафтогазу", "Укрзализныце" и "Укрпочте" избавиться от лишнего имущества
Продажу земли иностранцам отложат до 2024 годаПродажу земли иностранцам отложат до 2024 года
Рада дала добро на продажу доли в "Укрпочте" стратегическому инвесторуРада дала добро на продажу доли в "Укрпочте" стратегическому инвестору
Часть "Арена Сити" в Киеве выставили на продажу за 65 млн гривенЧасть "Арена Сити" в Киеве выставили на продажу за 65 млн гривен
США собираются заблокировать продажу "Мотор Сич" Китаю, - WSJСША собираются заблокировать продажу "Мотор Сич" Китаю, - WSJ
Печерский суд Киева запретил продажу ПроминвестбанкаПечерский суд Киева запретил продажу Проминвестбанка
Фирма Коломойского выставила на продажу акции "Проминвестбанка"Фирма Коломойского выставила на продажу акции "Проминвестбанка"
Последние новости

Подгружаем последние новости